ARCHITEKTONICZNE SYSTEMY MOCOWANIA SZKŁA

Sadev

Systemy mocowań punktowych SADEV Architectural Glass Systems przeznaczone są do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych, uznane są wśród architektów i projektantów za wysokie walory estetyczne wykonania, solidność i bezpieczeństwo. Pozwalają realizować najbardziej wymyślne koncepcje architektoniczne przy zapewnieniu wysokich parametrów energetycznych i akustycznych.

SADEV CLASSIC

sadev_classic

System posiada wielorakie możliwości zastosowania zarówno do pojedynczych przeszkleń jak szyby hartowane czy laminowane jak i do szyb zespolonych.

Przeznaczenie:    przeszklenia fasadowe / ściany kurtynowe / szyby windowe / daszki / świetliki

Elementy systemu:

rotule przegubowe
rotule stałe
spidery (konsole)
klamry

Rotule przegubowe SADEV Classic składają się z nagwintowanego sworznia z zakończeniem w kształcie kulki , która umieszczona jest uchwycie talerzowym. Trzymanie szkła zapewnione jest przez nakładki mocowane od zewnątrz, uchwyty mocujące zatopione w cylindryczno-stożkowym otworze bądź w przypadku technologii mocowania bez koniczności wiercenia otworów, poprzez specjalistyczny klej silikonowy Dow Corning® TSSA.  Mocowanie takie jest elastyczne, wszystkie siły działające kompensowane są bez naprężeń do elementów konstrukcji podtrzymującej. Sama konstrukcja  przejmuje i przenosi  ciężar własny elementów ze szkła, obciążenie naporem wiatru i wynikające z tego siły. Aby neutralizować powstające naprężenia szkło musi mieć możliwość przemieszczania się we wszystkich kierunkach w stosunku do określonego punktu stałego. Ciężar szkła jest przejmowany przez dwa najwyższe punkty mocowania i przenoszony dalej na konstrukcję podtrzymującą.  Pozostałe punkty przejmują jedynie poziome obciążenia wiatrem. Mocowanie z przegubem kulowym umożliwia konieczną tolerancję i dylatację. Także po zamontowaniu szkła istnieje jeszcze możliwość regulacji mocowań.

SADEV DECOR

sadev_decor

Przeznaczenie:   drzwi / poręcze / prysznice / barierki / konstrukcje wewnętrzne

Elementy systemu:

balustrady i poręcze
drzwi przesuwne
drzwi obrotowe
klamki
systemy prysznicowe
złącza
śruby dekoracyjne
mocowania ścienne

SABCO

sabco

Przeznaczenie:   system bezramowych balustrad

 

Do pobrania:

Katalog CLASSIC – System mocowań punktowych (plik .pdf)

Katalog SABCO – System balustrad całoszkalnych (plik .pdf)

Instrukcja montażu SABCO (plik .pdf)